Večer pre páry IV.

streda, 15. február 2023 20:00

Nový semester a na Večeroch pre páry ďalší noví a zaujimaví hostia. 🤗

Konkrétne 15.2.2023 – tzv. Valentínsky večer pre páry ♥️ – navštívili hostia – Veronika a Janko Galajdovci.

Ich vzťah je zaujímavý najmä tým,že pochádzajú z rôznych kultúr. Sami sa nazvali, ,,rómsko-slovenský pár“, čo bol podľa ich slov zo začiatku jeden z hlavných dôvodov rôznych roztržiek a problémov- aj medzi rodinami, aj v zosúladení svojho manželského fungovania.
Manželia spomínali nepríjemnú skúsenosť, ktorú v súvislosti s tým zažili, keď im iba 4 dni pred svadbou zrušili svadobnú miestnosť práve kvôli tomu, že sa dozvedeli, že časť hostí budú Rómovia. (Pán Boh sa však vtedy rýchlo postaral o iné, dokonca ešte lepšie, priestory 🙂 )

Manželka Veronika sa podelila aj o zopár praktických rád pre budúce nevesty. 😉

Počas večera hovorili tiež o tom, ako sa vždy nechávali viesť a snažili sa počúvať Boží hlas vo vzťahu, a ako im Boh dával konkrétne znamenia k ich láske. To, že to však nie je záruka,že pôjde vždy všetko už len ľahko a krásne potvrdili, keď opisovali ich náročnejšie fungovanie v súčastnosti.

Láska nie sú len tie srdiečka, ktoré máme na servítkach na stoloch. Láska je o sebazaprení a o tom, že práveže keď milujeme,tak sa pritom nemusíme cítiť úplne super, lebo sa zriekame seba. (Veronika a Janko Galajdovci)

Veronika a Janko, ďakujeme vám,že ste prijali naše pozvanie 🤗